0

پایان انحصار سامسونگ؛ تامین ۲۰ درصد از نمایشگرهای OLED آیفون۱۲ به ال‌جی سپرده شد

LG gets into Apples iPhone OLED display supply chain after months of yield failure

تامین نمایشگر OLED آیفون های پرچمدار تا کنون  تنها در انحصار سامسونگ بود اما ظاهرا اپل تولید ۲۰ میلیون نمایشگر آیفون‌های بعدی را به ال‌جی سپرده است. این شرکت تا کنون فقط تولید پنل های LCD و OLED برخی مدل های قدیمی را بر عهده داشت اما اگر گزارش اخیر درست از آب درآید، به انحصار سامسونگ پایان خواهد داد.

اپل امسال احتمالا ۴ مدل آیفون را در ابعاد مختلف روانه بازار خواهد کرد که همگی به نمایشگر OLED مجهز خواهند بود. آیفون ۱۲ پرو مکس با ابعاد ۶.۷ اینچی احتمالا پنل پیچیده تری به نام  Y-OCTA خواهد داشت که تولید آن و بخش عمده ای از نمایشگر مدل های دیگر بر عهده سامسونگ قرار دارد اما به گفته رسانه های کره ای ال‌جی هم از این خوان بی نصیب نمانده است.

iphone xs max vs xs 1280x720 1

بر این اساس اپل از سامسونگ خواسته ۵۵ میلیون نمایشگر OLED تولید کند و تامین ۲۰ میلیون واحد دیگر برای سری آیفون ۱۲ را به ال‌جی سپرده است. ال جی صرفا روی صفحه ۶.۱ اینچی آیفون ۱۲ مکس تمرکز می کند و سامسونگ هم پنل های ۵.۱، ۶.۱ و ۶.۷ اینچی را برای آیفون های ۱۲، ۱۲ پرو، پرو مکس را تامین می کند.

از نظر فنی ال‌جی سال قبل با بر عهده گرفتن سفارشات محدود به انحصار سامسونگ پایان داد اما این همکاری تنها به مدل های قدیمی و نسخه های ریفربیشد در مقیاس محدود ختم می شد. حالا اما ال‌جی توانایی خود را به کوپرتینویی ها ثابت کرده و برای نخستین بار شرکتی به جز سامسونگ برای آیفون های پرچمدار و جدید نمایشگر OLED می سازد.

اپل از مدت ها قبل در پی پایان دادن به مونوپولی سامسونگ بود اما ال‌جی از نظر کمی و کیفی با چالش های بسیاری مواجه بود که ظاهرا بر آنها غلبه کرده است.

برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید