0

فروش پایین آیفون برای اپل دردساز شد؛ پرداخت ۹۵۰ میلیون دلار غرامت به سامسونگ

50e53037 76ba 45df b119 47d4c54c5a99

اپل در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ به علت عدم امکان خرید پنل‌های OLED طبق توافق با سامسونگ، به این شرکت کره‌ای نزدیک به ۹۵۰ میلیون دلار غرامت پرداخت کرده است.

بر اساس گزارش Display Supply Chain Consultants، سامسونگ هفته گذشته راهنمای درآمد و سود عملیاتی خود در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ منتشر کرد که شامل یکبار دریافت پول مربوط به بخش نمایشگر آن می‌شود:

«سامسونگ گزارش کرده که سود عملیاتی تخمینی آن شامل یکبار دریافت پول برای بخش نمایشگر می‌شود، البته میزان آن مشخص نشده. هفته گذشته گزارشی به این موضوع اشاره کرده بود که سامسونگ دیسپلی ۷۴۵ میلیون دلار از اپل به علت خرید کمتر از انتظار پنل‌های OLED برای آیفون‌ها پول دریافت کرده است، اما گزارش جدید آن را ۹۵۰ میلیون دلار عنوان کرده است.»

اپل در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ بسیاری از فروشگاه‌های خود را در ایالات متحده آمریکا و سایر کشورها تعطیل کرد که همین موضوع به همراه وضعیت نامناسب اقتصاد جهانی، کاهش آیفون‌ها را در پی داشت. پس از مدتی فروشگاه‌های این شرکت باز شدند، اما دوباره با افزایش شیوع ویروس کرونا روبه‌رو هستیم که تعطیلی دوباره آن‌ها را در پی دارد.

akrales 190913 3666 0391 750x430 1

پرداخت این مبلغ به سامسونگ از فروش کمتر از انتظار آیفون خبر می‌دهد. اپل در ماه آوریل به درآمد ۵۸.۳ میلیارد دلاری خود اشاره کرد که نسبت به بازه زمانی سال گذشته و درآمد ۵۸ میلیارد دلاری آن، رشد داشته، با این حال تا به امروز گزارش مالی جدیدی منتشر نکرده است. این شرکت قصد دارد گزارش جدید خود را در تاریخ ۹ مرداد ماه منتشر کند.

این اولین باری نیست که اپل برای عدم امکان خرید پنل‌ به سامسونگ پول پرداخت می‌کند. این شرکت در ژوئیه سال گذشته میلادی نیز به علت فروش کمتر از انتظار آیفون در چین مجبور به پرداخت ۶۸۳ میلیون دلار غرامت به سامسونگ شد که البته فروش آن‌ها دوباره افزایش پیدا کرد تا اینکه شیوع کرونا اپل را دچار دردسر کرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید