0

ظرفیت احتمالی باتری‌‌های سری آیفون ۱۲ مشخص شد؛ ضعیف‌تر از آیفون ۱۱

Three new Apple iPhone batteries get certified by KTL 1

همزمان با نزدیک شدن به رونمایی رسمی از آیفون ۱۲، شایعات و گزارشات پیرامون آن با سرعت بیشتری منتشر می‌شوند. در جدیدترین شایعه جزئیات باتری سری آیفون ۱۲ لو رفته که اگر صحت داشته باشد، از کاهش حجم باتری‌های این سری نسبت به سری آیفون ۱۱ خبر می‌دهد.

به گزارش سایت کره‌ای ITHome، باتری‌های سه آیفون جدید از آزمایشگاه فناوری صنعتی کره (KTL) مجوز دریافت کرده و آزمایشات امنیتی را پشت سر گذاشته‌اند. این سه باتری که توسط رگولاتور کره جنوبی پروانه دریافت کرده‌اند «A2471»، «A2431» و «A2466» نام دارند.

باتری‌های A2471 و A2431 به ترتیب از ظرفیتی برابر با ۲۲۲۷ و ۲۷۷۵ میلی آمپر ساعت برخوردارند. باتری A2466 که بالاترین ظرفیت را دارد، ۳۶۹۷ میلی آمپر ساعتی است.

iphone 12 battery 1 696x416 1
iphone 12 battery 2 684x420 1
iphone 12 battery 3 687x420 1

در جرئیات باتری‌ها نوشته شده که توسط شرکت چینی Guangdong Desai Group ساخته شده‌اند و پرظرفیت ترین باتری یعنی A2466 ظاهر L شکل دارد. در حال حاضر مشخص نیست این باتری‌ها در کدام مدل از آیفون ۱۲ به کار گرفته خواهند شد.

نکته قابل توجه اینکه باتری‌های مورد بحث در مقایسه با باتری‌های سری آیفون ۱۱ ظرفیت کمتری دارند. آیفون ۱۱، ۱۱ پرو و ۱۱ پرو مکس به ترتیب از باتری ۳۱۱۰، ۳۱۹۰ و ۳۵۰۰ میلی آمپر ساعتی نیرو می‌گیرند.

شایعه‌ای که به تازگی منتشر شده از تجهیز تمام مدل‌های آیفون ۱۲ به نمایشگر OLED خبر می‌دهد. ممکن است این گوشی در چهار مدل با نام‌های آیفون ۱۲، ۱۲ مکس، ۱۲ پرو و ۱۲ پرو مکس به بازار عرضه شود. بر اساس شایعات، مدل پایه نمایشگر ۵.۴ اینچ و مدل‌های مکس و پرو نمایشگر ۶.۱ اینچی خواهند داشت. مدل پرچمدار نیز که احتمالاً آیفون ۱۲ پرو مکس نام دارد به نمایشگر ۶.۷ اینچی مجهز می‌شود.

شایعاتی منتشر شده‌اند مبنی بر اینکه اپل ایرپاد و شارژر را از جعبه آیفون ۱۲ حذف خواهد کرد. با این وجود احتمالاً این گوشی حدود ۵۰ دلار گران تر از نسل قبل و با شروع قیمت ۷۴۹ دلار روانه بازار خواهد شد.

برچسب‌ها:, , ,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید