0

شیائومی از نسخه بهبود یافته MIUI 12.5 و MIUI for Pad رونمایی کرد

2020 12 28 17 41 02 128

در رویداد رونمایی از Mi MIX 4، شیائومی علاوه بر سخت افزار از نرم افزارهای جدید خود نیز رونمایی کرد. این شرکت از MIUI 12.5 بهبود یافته و MIUI برای Pad رونمایی کرده است.

نسخه بهبود یافته MIUI 12.5

همانطور که از نامش پیداست، نسخه بهبود یافته MIUI 12.5 پیشرفت‌هایی را برای MIUI 12.5 به ارمغان می‌آورد که خود نسخه‌ پیشرفته‌ای از MIUI 12 است. در واقع، شیائومی هنوز MIUI 12.5 را به دستگاه‌های واجد شرایط در سراسر جهان ارسال نکرده، اما در حال حاضر نسخه جدیدتری از این نرم افزار را راه‌اندازی کرده است.

شیائومی می‌گوید نسخه بهبود یافته MIUI 12.5 با رفع 160 مشکل هدر سیستم و 224 مشکل برنامه سیستم همراه است. همچنین آخرین نسخه MIUI بهینه‌ساز‌ی‌های همه جانبه چارچوب پایینی را به بالاترین لایه برنامه می‌آورد.

به گفته این شرکت، نسخه جدید سیستم عامل گوشی‌های همراه آن، نتیجه پیشرفت مهندسان در بهینه‌سازی سیستم MIUI در شش ماه گذشته است. به این معنی که گروه پیشگامان MIUI ممکن است نقش مهمی در توسعه نداشته باشد، زیرا به تازگی تأسیس شده‌اند.

به طور خلاصه، نسخه بهبود یافته MIUI 12.5 ویژگی‌های جدیدی ندارد، در عوض دارای چهار بهینه‌سازی است، یعنی ذخیره‌سازی مایع، حافظه اتمی، محاسبه تمرکز و تعادل هوشمند.

شیائومی

ذخیره سازی مایع

یک راه حل توسعه یافته برای بهینه سازی مکانیسم ذخیره سازی است که به حفظ عملکرد خواندن و نوشتن در مدت زمان طولانی کمک می‌کند.

حافظه اتمی

یک راه حل توسعه یافته برای بهینه سازی مکانیسم مدیریت حافظه است که عملکرد نگهداری برنامه‌های کاربردی در حافظه را بهبود می‌بخشد.

محاسبه تمرکز

یک راه حل توسعه یافته برای بهینه سازی برنامه‌ریزی پردازنده است که کمک می‌کند تا مصرف CPU و مصرف برق کاهش یابد.

تعادل هوشمند

این راه حل به طور هوشمند به عملکرد سخت افزار و همچنین مصرف برق تخصیص یافته و به دنبال ایجاد تعادل بین این دو است.

به روز رسانی پایدار نسخه بهبود یافته MIUI 12.5 از 13 آگوست در چین برای اولین دسته از 12 دستگاه زیر منتشر می‌شود.

Mi MIX 4، Mi 11 Ultra، Mi 11 Pro، Mi 11 ، Mi 10 Ultra، Mi 10 Pro، Mi 10S، Mi 10، گوشی K40 ردمی، K40 Pro ردمی، K30S Ultra ردمی و K30 Pro ردمی

شیائومی می‌گوید که برنامه راه‌اندازی دقیق همه دستگاه‌های واجد شرایط به زودی در Mi Community به اشتراک گذاشته می‌شود. متأسفانه مشخص نیست که آیا این نسخه از MIUI در حال حاضر راهی بازارهای جهانی می‌شود یا خیر.

رابط MIUI برای Pad

شیائومی Mi Pad 5 و Mi Pad 5 Pro را در کنار Mi MIX 4 راه اندازی کرد. این‌ها اولین تبلت‌های این شرکت در سه سال گذشته هستند. علاوه بر سخت افزار سطح بالا در کنار قیمت مقرون به صرفه، این تبلت‌ها از نسخه جدیدی از MIUI به نام MIUI برای Pad نیز برخوردارند.

MIUI for Pad Logo Featured

رابط MIUI برای Pad اساساً MIUI 12.5 دوباره طراحی شده برای تبلت‌ها است. با این که بسیاری از برنامه‌های اندرویدی هنوز از تمام صفحه پشتیبانی نمی‌کنند، شیائومی ادعا می‌کند که نسخه اندروید آن به همراه حالت صفحه تقسیم شده، تجربه برنامه تمام صفحه را ارائه می‌دهد.

با این حال، شایان ذکر است که این شرکت اشاره می‌کند فقط 300+ برنامه اصلی برای MIUI for Pad بهینه سازی شده‌اند. از این رو، هدف خود را برای تطبیق 2000 برنامه کاربردی تا پایان امسال تعیین کرده است.

شیائومی از توسعه دهندگان برنامه می‌خواهد تا با پیوستن به Xiaomi Open Platform وضعیت اکوسیستم برنامه تبلت اندروید را بهبود بخشند. از آنجا که انتظار می‌رود چندین سازنده گوشی‌های هوشمند، تبلت‌های اندرویدی خود را در ماه‌های آینده عرضه کنند، در نهایت ممکن است شاهد بهبودی در این زمینه باشیم.

در نهایت باید گفت که این شرکت چیزی در مورد برنامه جدید Mi Security برای تبلت‌هایی که اخیراً به نمایش گذاشته آشکار نکرده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید