0

اپل احتمالاً با همکاری سامسونگ یک دوربین پریسکوپی به آیفون 13 می آورد

iPhone 12 Pro Max in Midnight Blue

در حالی که فقط چند هفته است که اپل سری جدید، آیفون 12 را راه اندازی کرده است ، اما در حال حاضر گزارش هایی از تلفن های هوشمند نسل بعدی منتشر شده است. به گزارش DigiTimes اپل به دنبال بهبود کیفیت دوربین در نسل آینده گوشی‌های خود (آیفون13) است که یکی از روش‌ها برای این کار، افزایش توانایی‌های زوم این محصولات است و ظاهرا که این اپل به دنبال همکاری با مارک های کره جنوبی برای بزرگنمایی نوری آیفون 13 است.

به نظر می آید شریک اصلی سامسونگ باشد. این شرکت قبلاً از لنزهای اصطلاحاً پریسکوپی در گوشی های هوشمند پرچمدار خود استفاده کرده است که به بزرگنمایی 100 برابر تصویر رسیده است. دوربین های پریسکوپی فاصله کانونی بیشتری را در لنزهای تلفن هوشمند فراهم می کنند. این دوربین ها به جای قرار دادن حسگر مستقیم زیر لنز ، از منشورها و آینه ها برای بازتاب و تمرکز نور بر روی سنسور استفاده می کنند. در حال حاضر ، قابلیت بهبود عکاسی در Samsung Galaxy S20 Ultraas و همچنین در Huawei P40 Pro و OPPO Find X2 Pro وجود دارد.

دوربین پیروسکوپی

این نکته یادآوری می کند که سامسونگ شرکت Corephotonis را خریداری کرد و فناوری مقیاس گذاری برای تلفن های هوشمند را توسعه داده است. به هر حال ، این شرکت اسرائیلی قبلاً از سامسونگ و اپل به دلیل نقض حق ثبت اختراع شکایت کرده بود. اکنون که این شرکت متعلق به سامسونگ است ، حق ثبت اختراع نیز متعلق به سامسونگ است. کارشناسان معتقدند که این واقعیت اپل را مجبور به همکاری با این غول کره جنوبی برای دستیابی به فناوری محصولات خود می کند.

با این حال ، هنوز مشخص نیست که این دو شرکت بر رویدوربین پریسکوپی معامله ای انجام داده اند. حتی اگر اپل و سامسونگ با هم همکاری کنند ، باید دید که آیا سری آیفون 13 به یک دوربین با چنین مشخصاتی مجهز میشود یا خیر. همچنین فراموش نکنید که پیش اطلاعاتی در مورد تولید نیمی از دوربین های جدید اپل توسط شرکت کره جنوبی Semco گزارش شده.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید