0

توییتر دسترسی هکرها به پیام‌های خصوصی ۳۶ پروفایل را تأیید کرد

Twitter confirms one elected official had DMs accessed in hack 0

توییتر با انتشار بیانیه‌ای گفت: «معتقدیم هکرها به پیام‌های خصوصی حداکثر ۳۶ اکانت از ۱۳۰ اکانت هک شده از جمله پیام‌های خصوصی یکی از مقامات هلند دسترسی پیدا کرده‌اند. تاکنون سندی مبنی بر دسترسی هکرها به پیام‌های خصوصی دیگر مقامات به دست نیامده است.»

توییتر نام این مقام هلندی را فاش نکرد، اما گزارشات حاکی از آنند که این فرد «خیرت ویلدرس» (Geert Wilders)، رهبر حزب آزادی هلند است. توییتر همچنین به اکانت‌های هک شده دیگری که هکرها احتمالاً به پیام‌های خصوصی آن‌ها دسترسی پیدا کرده‌اند اشاره‌ای نکرد.

این وجود توانایی دسترسی هکرها به پروفایل رییس جمهور سابق آمریکا (اوباما) و نامزد انتخابات پیش روی این کشور (بایدن)، سبب نگرانی قانونگذاران آمریکایی شده است. آن‌ها خواهان تحقیق و بررسی در این رابطه و آگاهی از چگونگی انجام حمله شده‌اند. پلیس فدرال آمریکا (FBI) انجام تحقیقات مستقل را تأیید کرد.

2 Copy 26

توییتر پیشتر این حمله را ناشی از «حمله مهندسی شده» به این شرکت دانست، اما در مورد نقش داشتن یک یا چند نفر از کارکنانش در حمله طفره می‌رود. این شبکه اجتماعی همچنین فاش کرد هکرها موفق به سرقت اطلاعات چندین پروفایل شده‌اند اما هیچ کدام از آن‌ها را تأیید نکرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید