0

با این 10 راهکار مصرف باتری خود را نصف کنید

مصرف باتری گوشی های اندرویدی android battery life

1. نور صفحه گوشی را کاهش دهیداگر نور صفحه گوشی خود را به صورت دستی تنظیم کنید و تا حد 50 درصد یا پایین تر از آن قرار دهید، باعث می شود تا مصرف باتری تا حد چشمگیری کاهش یابد.

 2. نرم افزار های پر مصرف را پیدا کنیدشما می توانید با وارد شدن به Settings>Battery لیست برنامه های پر مصرف را پیدا کنید و استفاده از آن ها را کاهش دهید.

3. حالت صرفه جویی در باتری را فعال کنید اگر گوشی شما از این قابلیت پشتیبانی می کند، این حالت را فعال کنید تا در مصرف باتری گوشی صرفه جویی شود.

4. بلوتوث و NFC را خاموش کنیدمعمولا NFC گوشی ها روشن است و کاربران از آن بی خبرند. روشن بودن NFC باتری زیادی مصرف می کند.

5. استفاده از تصاویر پس زمینه مشکی تصاویر تیره مصرف باتری کم تری نسبت به تصاویر روشن دارند و اگر از چنین تصاویری استفاده کنید، مصرف باتری شما کاهش میابد.

6. جی پی اس را غیر فعال کنیداگر از موقعیت یاب استفاده نمی کنید، آن را خاموش کنید و فقط در صورت نیاز آن را فعال کنید

7. دستور های حرکتی را غیر فعال کنیداگر گوشی شما از امکاناتی نظیر تشخیص جهت نگاه (Eye-Tracking) یا فرمان حرکتی بدون لمس (Air Gesture) بهره می برد، بهتر است آن ها را غیر فعال کنید. چرا که بدون کاربرد هستند و مصرف باتری را بالا میبرند.

8. ویبره و صدا های غیر ضروری را غیر فعال کنید اعلان ها و بازخورد های اضافه که باعث می شود گوشی صدا تولید کند یا لرزش داشته باشد را غیر فعال کنید و مصرف باتری را کاهش دهید. 

9. ویجت ها را حذف کنیدویجت ها میانبر هایی هستند که سرعت کار را برای کاربران بالا میبرند اما برای حفظ باتری لازم است تا آن ها را تا حد لازم حذف کنید.

10. حالت انیمیشن را غیر فعال کنید هنگام رفتن به نرم افزار ها و خروج از آن، گوشی شما از یک حالت جذاب استفاده می کند و زیبایی خاص به گوشی میبخشد. این حالت مصرف باتری شمارا بسیار افزایش می دهد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید