0

اپل به پرداخت ۳۰۰ میلیون دلار غرامت بابت نقض پتنت محکوم شد

download

رویترز گزارش داده است که اپل براساس رای یک دادگاه در ایالت تگزاس آمریکا باید مبلغی برابر ۳۰۰ میلیون دلار به‌عنوان غرامت به شرکت اُپتیس وایرلس تکنولوژی (Optis Wireless Technology) پرداخت کند. شرکت اُپتیس ظاهراً در شکایت خود مطرح کرده است که اپل از پتنت‌های این شرکت در ساخت آیفون‌ها، آیپدها و ساعت‌های هوشمند خود استفاده کرده است.

سال گذشته نیز یک دادگاه ایالتی آمریکا اپل را بابت یک شکایت دیگر شرکت اُپتیس مجبور به پرداخت ۵۰۶ میلیون دلار به این شرکت کرده بود. قاضی رُدنی گیلسترپ (Rodney Gilstrap) از دادگاه ایالتی تگزاس گفته است که در شکایت اول اُپتیس علیه اپل، موارد مربوط به رعایت اصول منصفانه، منطقی و غیرتبعیض‌آمیز پتنت‌ها توسط شرکت‌ها در نظر گرفته نشده بود.

ظاهراً پنج پتنتی که اپل بدون اجازه شرکت اُپتیس از آن‌ها در محصولات خود استفاده کرده است، در ابتدا متعلق به شرکت‌های ال جی، پاناسونیک و سامسونگ بوده‌اند که بعداً توسط اُپتیس خریداری شده‌اند.

سخنگوی اپل در مصاحبه با وب‌سایت ورج گفته است که اپل از رای دادگاه ایالتی تگزاس متاسف شده و قصد دارد نسبت به این رای اعتراض کند. سخنگوی اپل در بخشی از صحبت‌های خود گفته است: شرکت اُپتیس هیچ محصولی نمی‌سازد و تنها کسب‌وکار این شرکت شکایت کردن از شرکت‌هایی است که از پتنت‌های خریداری‌شده آن‌ها استفاده می‌کنند. ما به دفاع از خودمان در برابر تلاش‌های این شرکت برای گرفتن پول‌ غیرمنطقی از ما ادامه خواهیم داد.

اپل ماه گذشته در گزارش مالی خود اعلام کرده بود که این شرکت توانسته است در سه ماهه دوم امسال درآمدی بالغ بر ۸۱.۴ میلیارد دلار کسب کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید