0

اپل از پرداخت ۱۵ میلیارد دلار به ایرلند به اتهام فرار مالیاتی معاف شد

Apple has won its appeal against paying 15 billion in back taxes to Ireland 0

اپل با پیروزی در دادگاه تجدیدنظر اتحادیه اروپا از پرداخت ۱۵ میلیارد دلار به دولت ایرلند به اتهام فرار مالیاتی معاف شد.

به گزارش بیزنس اینسایدر، روز چهارشنبه دادگاه عمومی اتحادیه اروپا حکم کمیسیون اروپا که اپل را به پرداخت ۱۵ میلیارد دلار جریمه به دلیل فرار مالیاتی محکوم می‌کرد، لغو کرد. سال ۲۰۱۶ این کمیسیون مدعی شد اپل با سرمایه گذاری در ایرلند مرتکب فرار مالیاتی گسترده شده است.

این کمیسیون مدعی شد قوانین مالیاتی ایرلند به گونه‌ای بوده که به اپل اجازه می‌داده تا بیش از ۲۰ سال مالیات بر درآمد بسیار کمی را پرداخت کند. این کمیسیون اعلام کرد اپل در سال ۲۰۱۴ فقط ۰.۰۰۵ درصد از درآمدش را به عنوان مالیات پرداخت کرده است.

1296690 201

اپل و ایرلند، که به دلیل نرخ پایین مالیات، شرکت‌های چندملیتی زیادی را به خود جذب کرده است، سپتامبر ۲۰۱۹ به این حکم اعتراض کردند. اپل سال ۲۰۱۸ پرداخت مالیات به ایرلند را شروع کرد و به امید پیروزی در دادگاه تجدیدنظر، مالیات را به یک حساب امانی با قابلیت بازگشت پول واریز نمود.

امروز (۲۵ تیر) دادگاه عمومی اتحادیه اروپا اعلام کرد که با وجود موافقت با کمیسیون اروپا مبنی بر وجود تناقض در قوانین مالیاتی ایرلند، به اسناد کافی مبنی بر تبانی دولت این کشور با اپل دست نیافته است.

سخنگوی اپل در بیانیه‌ای به «بیزنس اینسایدر» گفت: «ما از دادگاه عمومی به خاطر صرف وقت و در نظر گرفتن واقعیات تشکر می‌کنیم. ما از اینکه پرونده کمیسیون اروپا را باطل کردند خوشحالیم.» وی افزود این شرکت یکی از بزرگ ترین پرداخت کنندگان مالیات در دنیاست و اهمیت پرداخت آن برای جامعه را می‌داند. به گفته وی اپل در یک دهه گذشته بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار مالیات بر درآمد پرداخت کرده و ده‌ها میلیارد دلار دیگر را نیز تحت عنوان مالیات‌های دیگر پرداخت کرده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید